EST RUS

Ostutingimused

1. ÜLDINE

 

1.1.  Bauroci veebipoe (edaspidi Veebipood) omanik on Bauroc AS (registrikood 10198948), asukohaga Andja küla, 44209 Rakvere vald, Lääne-Virumaa.

1.2.  Käesolevad kasutustingimused reguleerivad Bauroc AS (Müüja)  ja ostu sooritanud isiku (Ostja) vahel tekkivaid õigussuhteid  ostmisel-müümisel Veebipoes.

1.3.  Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad e-poe vahendusel toodete turustamisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigi seadused.

1.4.  Müüja võib muuta e-poe kasutustingimusi ja toodete ning teenuste hindasid. Muudatustest teavitatakse e-poe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

1.5.  Toodete hinnad ning allahindlused võivad erineda samade toodete hindadest ning allahindlusest ehituspoodides.

1.6.  Kõik tootepildid on illustratiivsed.

2. HIND

2.1.  Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures ning sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu 20%.

2.2.  Toodete hinnad on märgitud Veebipoes toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest, kui kauba eest tasumisel ei ole märgitud teisiti. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub Ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse Ostjale tellimuse vormistamisel.

2.3.  Müüjal on õigus taganeda müügitehingust ning jätta Ostjale väljastamata toode, kui toote hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla toote turuhinna. Sellisel juhul tagastab Müüja Ostjale väljastamata toote eest eelnevalt tasutud summa.

3. TELLIMUSE VORMISTAMINE

3.1.  Toodete tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis.

3.2.  Ostukorvis on võimalik tooteid ja koguseid muuta ning tooteid ostukorvist eemaldada kuni Tellimuse eest tasumiseni.

3.3.  Tellimuse vormistamisel kuvatakse ekraanile lõplik hind, mille saab tasuda pangalingi või muu makselahenduse abil. 

3.4.  Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Müüja arvelduskontole. 

3.5.  Teatise tellimuse kinnituse kohta saadab Müüja Ostja märgitud e-posti aadressile. Juhul, kui postkastist kirja ei leidu, palume kontrollida ega kiri ei ole kogemata rämpsposti kausta sattunud.

3.6.  Müüjal on õigus lepingust taganeda, kui tellitud tooteid ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel. Müüja teavitab sellest Ostjat esimesel võimalusel ning tagastab tarnimata jäänud toodete eest laekunud makse (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest. 

4. TASUMINE

4.1.  Veebipoes sooritatud ostude eest tasub Ostja 100% ettemaksuna.

4.2.  Tellimuste eest tuleb tasuda Eesti pangalinkide kaudu, mis sisalduvad PaySera maksete vahendamise teenuses. 

4.3.  Tasumine toimub väljaspool e-poodi turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs Ostja panga ja krediitkaardi andmetele.

4.4.  Tellimuse eest hiljem arvega tasumise võimalust Veebipoes ei ole.

5. KOHALETOIMETAMINE

5.1.  Veebipood tarnib tooteid Eesti siseselt.

5.2.  Tooted tarnitakse vastavalt Veebipoes Ostja poolt valitud viisil.

5.3.  Kauba saatmiskulud kannab Ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

5.4.  Müüja lähetab tellimusi kõikidel tööpäevadel, reeglina tellimusele järgneval tööpäeval, kuid mitte hiljem, kui viie tööpäeva jooksul pärast tellimuse kinnitamist ja tasumist Veepipoes. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul. Viimase alla loetakse eritellimusi.

5.5  Juhul kui Ostja valis tarneviisi "Tulen ise järele", siis tuleb Toodetele järele mineku kellaaeg eelnevalt kokku leppida telefoni teel 50 44 021. Bauroc AS tehase ladu asub Lääne-Virumaal Andja külas. GPS koordinaadid on N59.46528° ja E26.48472° või N59° 27' 55" ja E26° 29' 5". Kaupade väljastamine toimub tööpäeviti ajavahemikus 8:00 - 15:00. 

6. TAGANEMISÕIGUS, TOODETE TAGASTAMINE JA VAHETAMINE

6.1.  Ostjal on õigus tehingust taganeda 14 kalendripäeva jooksul, esitades Müüjale kirjalikus vormis kauba ostmisest taganemise avalduse, mis asub https://e-kaubanduseliit.ee ja mis sisaldab järgmisi andmeid:

  • Ees- ja perekonnanimi
  • Kontakttelefon
  • E-posti aadress
  • Aadress
  • Pangakonto andmed
  • Tellimuse esitamise kuupäev
  • Asja kättesaamise kuupäev
  • Tagastatava kauba nimetus
  • Tagastamise põhjus


6.2.  Kauba ostmisest taganemise avaldus tuleb saata e-posti aadressile bauroc@bauroc.ee või aadressile Andja küla, 44209 Rakvere vald, Lääne-Virumaa hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul kauba kättesaamisest. Taganemisavalduse kättesaamist kinnitab Müüja Ostjale saadetava teatega.

6.3.  Tagastatav toode peab sisaldama kogu ostudokumentatsiooni. Kauba küljes olevad etiketid ning kauba seisukorra kaitsmiseks paigaldatud esemed (nt kaitsekiled, niiskusekogujad, kileümbrised jms), mis ei takista kauba proovimist ja sellega tutvumist, peavad kauba tagastamisel olema eemaldamata.

6.4.  14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kauba seisund olla halvem kui oli kättesaamise hetkel. Müüjal on õigus alandada tagastatavat summat vastavalt kauba väärtuse vähenemisele. Müüjal on õigus keelduda kauba maksumuse hüvitamisest juhul kui tagastatud kaupa seisund ei võimaldada teda enam järgmistele klientidele müüa.

6.5.  Kauba ostmisest taganemise avalduse esitamise päevast alates on Ostja kohustatud tagastamisele kuuluva toote tagastama Müüjale 14 kalendripäeva jooksul. Toote tagastamise koht on Bauroc AS tehase ladu aadressil Andja küla, 44209 Rakvere vald, Lääne-Virumaa.

6.6.  Kuni tagastatud toote vastuvõtmiseni ei võta Müüja toote eest vastutust. Toote tagastamine ja/või puudustega toote vahetamine on tasuta, v.a. tagastamise transpordikulud, mis on Ostja kanda. Kui Ostjale on üle antud puudusega toode, siis kannab tagastamisega seotud kulud Müüja.

6.7. Müüja tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Ostjalt lepingu alusel tagastatud kauba eest saadud tasud, sh transpordikulu. Kui Ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Müüja Ostjale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

6.8. Müüja jätab endale õiguse viivitada tagasimaksete tegemisega seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud. 

6.9. Müüjal on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

7. PRETENSIOONIDE ESITAMISE ÕIGUS

7.1.  Toote nõuetele mittevastavuse või toote puuduste avastamisel kohustub Ostja sellest koheselt, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul mittevastavusest teada saamisest, teavitama Müüjat, saates vastava info e-posti aadressile bauroc@bauroc.ee või kirjalikult aadressile Andja küla, 44209 Rakvere vald, Lääne-Virumaa.

7.2.  Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Ostjal õigus nõuda toote parandamist või asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või tagastada toode Müüja kulul.

7.3.  Ostjal on õigus nõuda toote ostuhinna alandamist või lepingu lõpetamist ning toote eest tasutud summade tagasinõudmist, kui:

-    Müüjal ei ole võimalik toodet parandada või asendada või

-    toote parandamine või asendamine ebaõnnestub või

-    Müüja ei ole toote puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud

7.4.  Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral hüvitatakse Ostjale toote eest tasutud summa koos transpordimaksumusega Ostja poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul. Müüjal on õigus tasutud summade tagastamisega viivitada seni, kuni Ostja on tema käes oleva toote tagastanud.

7.5.  Müüja ei hüvita Ostja tehtud kulutusi toote nõuetele mittevastavuse või puuduste korral ega vastuta nende eest juhul, kui:

-    Toote väärtus on langenud/toode on kahjustunud Ostja süül;

-    Puudused on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise, s.h. hooldusjuhise mittejärgimise tagajärjel;

-    Toote väärtus on langenud tavapärasel kasutamisel tekkinud loomuliku kulumise tõttu;

-    Puudub ostu sooritamist tõendava dokumendi koopia.

7.6.  Juhul, kui Ostja ja Müüja vahel on tekkinud erimeelsused toote puuduste osas, on Ostjal õigus pöörduda pretensiooniga Müüja poole, märkides kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebuses ära oma nimi ja kontaktandmed, kaebuse esitamise kuupäev, tootel esinev puudus ning omapoolne soovitav lahendus. Müüja vastab Ostja kaebusele kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 14 kalendripäeva jooksul. Kui Ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile bauroc@bauroc.ee.

7.7.  Juhul, kui Ostja ja Müüja ei saavuta vaidluse osas kokkulepet, on Ostjal õigus pöörduda vaidluse kohtuväliseks lahendamiseks Eestis Tarbijakaitseameti juures tegutseva tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ja avaldust esitada siin: https://www.tarbijakaitseamet.ee Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja Müüja vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Vaidluste lahendamisel Eestis Tarbijakaitseameti juures lähtutakse Eesti Vabariigi seadustest. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole. https://ec.europa.eu.

 7.8.  Komisjoni otsusega mittenõustumisel on pooltel õigus pöörduda Ostja asukohajärgsesse maakohtusse.

8. ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

8.1.  Isikuandmete vastutavaks töötlejaks on Bauroc AS (registrikood 10198948), asukohaga Andja küla, 44209 Rakvere vald, Lääne-Virumaa.

8.2.  Isikuandmete töötlemisel järgitakse Eesti ja Euroopa Liidu õigusakte.

8.3.  Vastutav töötleja kogub järgmiseid isikuandmeid: nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid. Andmeid kasutatakse tellimuse töötlemiseks ning kauba Ostjale saatmiseks. Müüja edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele kauba kohaletoimetamise eesmärgil. 

8.4.  Vastutavale töötlejale edastatud isikuandmed on kaitstud ning käsitletakse konfidentsiaalse informatsioonina. Andmeside kliendi ja pankade vahel on krüpteeritud. Andmetöötlejal puudub ligipääs kliendi konfidentsiaalsetele panga- ja maksekaardi rekvisiitidele. Vastutav töötleja ei avalda talle teatavaks saanud andmeid kolmandatele isikutele.

8.5.  Isikuandmete vastutav töötleja võib saata Ostjale uudiskirju, sh rahulolu küsitlusi ning pakkumisi Ostja e-mailiaadressile ainult juhul, kui Ostja on andnud eelnevalt sellekohase nõusoleku.

8.6.  Ostjal on õigus pöörduda kaebusega Andmekaitse Inspektsiooni või kohtu poole kui ta leiab, et isikuandmete töötlemisel on rikutud tema õigusi. Andmekaitseameti (AKI) kontaktandmed leiab AKI koduleheküljel aadressil www.aki.ee/et.